مزایای استفاده از خاک اره در کمپوست

کاربرد خاک اره در کمپوست:

این روز‌ها نجاری یکی از کار‌های پرطرفداری است که از گذشته باقی مانده است. (البته نه به اندازه باغبانی)

بسیاری از مردم از اینکه با دستان خودشان تکه‌هایی از چوب را کنار هم قرار دهند و از آن یک وسیله دوست داشتنی و قابل استفاده بسازند لذت میبرند.

علاوه بر احساس خوش آیندی که کار با چوب به همراه دارد میزان زیادی براده‌ی چوب و خاک اره ایجاد می‌شود.

از آنجایی که درختان جزو گیاهان هستند و گیاهان در تهیه کمپوست نقش اساسی دارند این سوال مطرح میشود که آیا میتوان با خاک اره کمپوست تهیه کرد یا خیر؟

جواب اینست که بله شما میتوانید از هر نوع خاک اره‌ای کمپوست تهیه کنید. در جریان کمپوست سازی خاک اره به عنوان ماده قهوه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

خاک اره باعث اضافه شدن کربن و متعادل سازی نیتروژن حاصل از مواد سبز میگردد.

Sawdust استفاده از خاک اره در کمپوست

نکات کمپوست کردن خاک اره

در زمان کمپوست کردن خاک اره باید آن را به منزله برگ‌های خشک بدانید بدین معنی که باید آنرا نیز به نسبت ۴ به ۱ مواد قهوه‌ای به سبز به مخزن اضافه کنید.

درواقع خاک اره یک اصلاح کننده و یک پرکننده برای کمپوست خواهد بود به این صورت که آب حاصل از باران و مواد سبز را به خود جذب میکند و این در فرایند کمپوست سازی موثر است.

نوع چوبی که در تهیه خاک اره استفاده شده است تفاوتی ندارد، چه چوب نرم و چه چوب سخت در کمپوست سازی قابل استفاده هستند.

تنها موردی که باید به آن توجه کنید مواد شیمیایی است که چوب‌ها با آن پوشیده می‌شوند. در این صورت چند مرحله را باید انجام دهید تا مطمئن شوید که ماده شیمیایی از چوب خارج شده و بعدا به باغ شما وارد نخواهد شد.

بهترین راه برای اینکار خیساندن چوب‌ها در طول تابستان است. این کار به علاوه آب باران میتواند باعث شسته شدن مواد شیمیایی از چوب شود.

کمپوست خاک اره یک راه عالی برای استفاده از مواد زائد و دور ریختنی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *